movember_koduleht-1200x600.png

01/11/2017 0

Põiepidamatuse probleem on meeste seas tegelikult väga levinud – iga kümnes mees kannatab mingil eluperioodil uriinipidamatuse all ning sellega seoses võivad vajada spetsiaalseid abivahendeid.

Meeste uriinipidamatusel võib olla mitmeid põhjuseid, kuid üks levinumaid on suurenenud eesnääre. Kõige sagedamalt esinev uriinipidamatuse sümptom on pidev tilkumine. Mehed võivad vajada spetsiaalseid sidemeid vanuse kasvades ning ajutiselt ka pärast eesnäärme lõikust. Uriinipidamatusel on meeste elukvaliteedile suur mõju ning on oluline, et pidamatuse korral kasutatakse spetsiaalselt selleks mõeldud sidemeid. Meeste uriinipidamatuse sidemed on diskreetsed, lasevad õhku läbi ning hoiavad eemal ka ebameeldiva lõhna.

Meestele mõeldud uriinipidamatuse sidemeid on erinevaid

Väiksema uriinipidamatuse kaitseks sobivad õhemad pesukaitsed. Õhuke ja musta värvi side Tena Men Level 0 on väga diskreetne ning kaitseb kindlalt tilkade ja juhuslike lekete eest. Suurema uriinipidamatuse korral on hea kasutada suurema imavusega sidemeid. Spetsiaalselt meestele on loodud ka imav aluspesu, mis näeb välja ja on ka kandmisel nagu tavaline aluspesu.

Miks on oluline kasutada spetsiaalseid uriinipidamatuse sidemeid?

Meeste sidemete kuju on mõeldud just spetsiaalselt meeste keha jaoks. Sidemed on diskreetsed ning ei ole riiete all märgatavad. Uriinipidamatuse sidemetel on kleepriba, mis kinnitab sideme kindlalt aluspesu külge, nii et saate muretult oma toimetusi jätkata. Paljud sidemed on pakitud mugavalt ühekaupa, mis muudab nende kaasaskandmise ja äraviskamise diskreetseks.

Anatoomilise kujuga side järgib kehakontuure ja liibub kindlalt keha vastu, tagades terveks päevaks mugava, kuiva ning kindla enesetunde.

Vuntsikuul on e-poes kõik meeste sidemed -20% 

Vaata siit!

Kampaania kestab 1.11-30.11.2017

ritus-1200x675.jpg

02/10/2017 0

ITAK võtab oktoobrikuus osa mitmest põnevast üritusest, kuhu kõiki on oodatud uudistama ja toodetega tutvuma.

Oktoobrikuu ajakava:

3.oktoober „Kolmanda nooruse päev“

Rahvusvaheline eakate päev Tartu linnas. Vanemuise kontserdimajas kella 10-16ni.

LOE LÄHEMALT

 

6.oktoober „Abivahendite minimess“

Põltsamaa Kultuurikeskuses algusega kell 11.

LOE LÄHEMALT

 

12.oktoober „Tartu linna eakate terviseolümpia 2017“

Tartu Ülikooli spordihoones kella 11-15ni.

LOE LÄHEMALT

 

24.oktoober „VI Tartumaa Väärikate tervise- ja ohutuspäev“

Nõo spordihoones algusega kell 10.

LOE LÄHEMALT

IMG_8154-1200x800.jpg

18/09/2017 0

31.08 toimus Tartu kesklinnas Tarbatu Tervisepargi heategevusüritus „Esimese koolikella jooks“ , millest võtsime meiegi osa ratastoolide tutvustamisega. Üritusel osalesid nii suuremad kui väiksemad jooksusõbrad. Annetustena kogutud osavõtutasuga toetatakse Tartusse liikumispuudega lastele ja noortele spordisaali rajamist ning spordihuviliste invatransporti sinna.

Jooksu korraldava Tarbatu Tervisepargi tegevjuhi Kadri Pilli sõnul oli heategevusjooksu juhtmõte „Aitame liikumispuudega lapsed KA sportima!“. Tema selgitusel on taolise heategevusliku kogupereürituse teine suurem eesmärk osutada avalikkuse tähelepanu sellele, et rehabilitatsioon ei ole sama mis sportimine. „Ka liikumispuudega lapsed ja noored soovivad proovida erinevaid spordialasid ja valida endale meelepärane harrastus, mis arendaks neid nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Tihti on see aga erinevatel põhjustel kas raskendatud või suisa võimatu,“ nentis ta.

ITAK tutvustas üritusel ratastoole ning nendega liikumist. Inimesed said kohapeal proovida ratastooliga liikumist, manööverdamist ning ka kallakust üles sõitmist. Soovisime inimesi teadvustada, milline näeb välja liikumispuudega inimese ratastooliga liiklemine ning millised ootamatused võivad ette tulla.

Lisaks sellele oodati ettevõtteid osalema ratastoolirallis ning huvilis selleks ka jagus. Meie ITAKi ratastoolidega läbiti 3-liikmeliste tiimidena takisturada. Raja läbimisel oli näha, et nii lihtne see ratastooliga liiklemine ei olegi, peab arvestama erinevate väljakutsetega, mis teel ees ootavad.

Õhtul loositi välja erinevaid auhindu osavõtjatele ning lõpetuseks esinesid Lauri Liiv ja Olav Ehala.

ITAK tänab meeldiva päeva eest ja peakorraldajat Tarbatu Terviseparki üritusele kutsumast!

 

Üritusest lähemalt Tarbatu Tervisepargi kodulehel!

Tarbatu Tervisepargi GALERII

ITAKi GALERII

Uued-täispuhutavad-abivahendid-lamatiste-ennetamiseks.png

30/08/2017 0

 

Levabo õhkpadjad on täispuhutavad padjad ühele inimesele üheks kasutuskorraks, mida saab pärast kasutamist probleemideta minema visata. Levabo tooted on multifunktsionaalsed ja neid on võimalik kasutada mitmel erineval viisil patsiendi kehaasendi toetamiseks asendi hoidmisel ja lamatiste ennetamiseks.

Levabo toodete eelised tulevad eriti ilmekalt esile koduse hoolduse valdkonnas. Koduõenduse spetsialist, meditsiiniõde või hooldaja saab Levabo toodete abil võtta juba varakult kasutusele tõhusad meetmed lamatiste ennetamiseks. Lisaks on Levabo tooted tavapäraste tugipatjade ja lamatisti ennetavate toodetega võrreldes odavamad ja kergemini kasutatavad. Patsiendi saab koheselt asetada tema jaoks sobivasse asendisse, vältides sedasi võimalikke ebamugavusi ning ennetades lamatiste tekkimist.

Uuenduslikel Levabo® täispuhutavatel toetuspatjadel on võrreldes kaasaegsete toetusvahenditega mitmeid eeliseid:

 • Suunatud üksikpatsientidele personaalseks kasutamiseks.
 • Lihtne ja mugav kasutada.
 • Pehme, nahasõbralik, kuumust hajutav ja niiskust imav materjal.
 • Säästab ruumi -tooted saab õhust tühjaks lasta ja pakendisse asetada.
 • Tooted on puhtas ja suletud vaakumpakendis.
 • Kaasas adapter toodete täis pumpamiseks.
 • Tooted on testitud ja sertifitseeritud nahka ärritavate ja üitundlikkust põhjustavate omaduste puudumise osas.
 • Saadaval mitmes suuruses.

 


Esmased lamatiste sümptomid võivad tekkida väga ruttu kõigest 2-4 tunni jooksul! Lamatised tekivad tüüpiliselt joonisel kujutatud kehapiirkondadesse, kus luid katab õhuke nahakiht. Levabo poolt pakutav tootevalik annab hooldajatele võimaluse muuta kiirelt ja tõhusalt patsiendi asendit enne lamatiste tekkimist keha riskipiirkondadesse.

 

 

 

 

 

Õhkpadjad jalalabale ja kandadele mõjuva surve leevendamiseks

 

Täispuhutavad kannakaitsed on mõeldud nii ratastoolikasutajatele kui väheliikuvatele voodiravil olevatele patsientidele. Kannakaitsmeid kasutatakse nii lamatiste ennetamiseks kui ka ravi perioodil. Lamatisi ennetavad Levabo kannakaitsmed toetavad jalalaba ning aitavad vähendada “kukkuva jala”sündroomi (pöia ettevajumist) tekkevõimalusi. Valikus on erinevas suuruses täispuhutavad kannakaitsmeid nii lühemat kui ka pikemat kasvu patsientidele.

Asendipadjad lamava ja istuva asendi kohandamiseks

 

Multifunktsionaalsed täispuhutavad asendipadjad sobivad kasutamiseks nii lamavas kui ka
istuvas asendis patsiendile. Erineva kuju ja suurusega asendipadjad asetatakse jalgade vahele/alla või õlavöötme ning puusapiirkonna alla. Käele ja jalale mõeldud asendipatjadel on lihtsamaks kinnitamiseks täiendav takjariba ning neid on võimalik lihtsasti kokku rullida. Suur asendipadi on eriti kasulik just nii puusaluumurruga patsientidele kui ka muudel juhtudel, kui on vaja alajäset „südamest kõrgemale“ tõsta. Erinevad Levabo täispuhutavad asendipadjad annavad leevendust voodiravil olevatele patsientidele.

 

Istmepadjad surve vähendamiseks ja lamatiste ennetamiseks

 

Levabo täispuhutavad õhkpadjad on hügieenilised ja mugavad, mõeldud eelkõige personaalseks kasutamiseks ning lamatiste ennetamiseks. Õhkpadjad aitavad jaotada kehapiirkonnale avalduvat survet ühtlaselt kogu toepinna ulatuses ning seega aitavad ennetada lamatiste tekkimist.

Erineva kuju ja suurusega Levabo istmepatju saab kasutada:
● ratastoolis
● ühepoolse halvatuse korral
● istumisel selja toetamiseks
● vanni- ja dušitoolides

 

Padjad kehale ja kätele avalduva surve leevendamiseks

 

Erinevad täispuhutavad asendipadjad, mida kasutatakse põhiliselt selja, vaagna, sabakondi, küünarliigese ja käsivarre toetamiseks ning lamatiste ennetamiseks. Asendipatju saab edukalt kasutada reguleeritavas hooldusvoodis ning neid on võimalik kergesti kokku voltida. Valikus on ka padjad, mis aitavad kaitsta jala sääreosa ja pahkluid ning kõrvu või kuklapiirkonda lamatiste tekkimise eest.

 

 

 

 

 

 

 

Vaata videot toote kasutamise kohta:

 

NB! Kõikide Levabo® toodetega on kaasas pumpamisadapterite komplekt, mis kuulub iga individuaalse padja juurde. 

Tellimine ja lisainfo:
Margit Mäll
margit@itak.ee
737 0093

Vaata Levabo toodete valikut e-poes!

Vaata tootja kodulehte
Testitud ja sertifitseeritud nahka ärritavate ja ülitundlikkust põhjustavate omaduste puudumise osas, lahtuvalt standardist ISO 10993 -10
Tena-juustepesumüts.jpg

17/07/2017 0

Kampaania kestab 01.07-31.08.2017

Ostes TENA juustepesumütsi, saate TASUTA kaasa tutvumiskomplekti!

Komplekt sisaldab 2 TENA Wash Glove pesukinnast ja TENA Wash Cream  20ml pesukreemi.

Pesukinnas ja pesukreem.

Peapesumüts TENA Shampoo Cap

Pesuvahendit sisaldav peapesumüts on lihtne ja mugav vahend juuste pesemiseks, kui vee ja šampooniga peapesu on raskendatud või võimatu. Juukseid ei ole vaja eelnevalt niisutada ega pärast pesemist loputada. Kergelt lõhnastatud.

JUUSTE PESEMINE ILMA VEETA-ÕRN, HÜGIEENILINE JA MUGAV

Pesukinnas TENA Wash Glove kilega

Pehme ja samas tugev pesukinnas on mõeldud kasutamiseks pesukreemi või- vahuga igapäevasel naha hooldamisel. Niisuta kinnast ühelt poolt veega ja kanna pesuaine niisutatud kindale. Kinda teise poolega saab pärast puhastamist naha kuivatada.  Intiimpiirkond pese ja kuivata suunaga eest taha.

Pesukreem TENA Wash Cream

TENA pesukreem on “kolm ühes” toode, mis puhastab, kaitseb ja taastab õrnalt isegi kõige tundlikumat nahka. See asendab täielikult vee ja seebiga pesemist. Pesukreem on mõeldud mähkmealuse piirkonna sagedaseks puhastamiseks mähkmete vahetamisel, kuid sobib ka kogu keha pesemiseks. Kasutatakse koos Tena Wash Cloves pesukinnastega.

Kõik need TENA kampaania tooted leiate meie veebipoest ka eraldi.

 

Kampaania kestab kõikides ITAKi teeninduspunktides ja e-poes 01.07-31.08.2017.

 

 

IMGP0857-1200x798.jpg

03/07/2017 0

Liikumisabivahendit tuleks aeg-ajalt hooldada, et see täidaks enda funktsiooni, oleks turvaline ja peaks hästi vastu. Loe lähemalt, kuidas oma liikumisabivahendit töökorras hoida ning millal tuleks see hooldusesse või remonti viia. 

Kuidas hoida liikumisabivahend töökorras?

Liikumisabivahendi töökorras hoidmine ja selle eluea pikendamine algab sihipärasest kasutamisest. Allpool toome välja ka mitmeid muid olulisi tähelepanekuid, mida on kasulik silmas pidada abivahendi igapäevasel kasutamisel.

Ratastoolid, rulaatorid ja tugiraamid, lastekärud

Suure rattaga õueraam erivajadustega lastele

RATTAD

 • Hoia rattad puhtana! Kui rattavõllide ümber koguneb karvu, tuleks neid sealt regulaarselt eemaldada. Vastasel juhul on oht, et karvad rikuvad laagreid ja ratas ei veere enam vabalt.
 • Veendu, et kummides oleks õige rõhk! Tühjade kummidega ei pea üldjuhul ka pidurid. Liiga täis kummid võivad aga minna katki.
 • Jälgi rattamustri kulumist! Kui muster on kulunud, siis muutub ratas libedaks. Kulunud rehvid tuleb lasta välja vahetada.
 • Jälgi, et kodarad oleksid terved! Katsu aeg-ajalt kodaraid ja veendu, et nende hulgas ei oleks väga lõtvasid ja katkiseid.

PIDURID

 • Veendu, et pidurid oleksid töökorras! Abivahendiga liikudes pidurdatakse hoo maha võtmiseks sageli ning selle tõttu võivad pidurid ajaga kuluda ning vajada pingutamist või välja vahetamist.
 • Ära kasuta ratastooli pidureid sõidu ajal! Ratastooli pidurid ei ole mõeldud kasutamiseks sõidu ajal ning seda tehes kuluvad väga kiiresti nii piduriklotsid kui ka kummid. Seisupidureid võib kasutada vaid ratastooli fikseerimiseks, kui ratastool on juba seisma jäänud. Liikumisel ja seismajäämisel peab toolis istuja kasutama ratastel asuvaid rõngaid.
  NB! See ei kehti transporttoolide kohta, millel polegi suuri veorõngastega rattaid. Sellistel toolidel on tavaliselt pidurilingid lükkamissangadel ja abistaja võib neid pidureid kasutada ka sõidu ajal.

ISTMED

 • Hoia selja- ja istmekatted puhtana! Eemaldatavaid istmekatteid saab mugavalt pesumasinas pesta.
 • Jälgi, et istmenahad ei oleks liigselt välja veninud! Välja veninud istmenahad ei pruugi tagada õiget istumisasendit.

RAAM

 • Hoia raam puhtana! Raami puhastamine niiske lapiga ei võta sugugi palju aega.
 • Jälgi, et raamil poleks mõrasid! Kui abivahendit kasutatakse tihti rasketes tingimustes (nt treppidel, kõrgetel äärekividel) tuleks kontrollida võimalikke mõrasid raamil, eriti keevituskohtade läheduses. Katkise raamiga abivahend ei ole turvaline.

AKU

 • Pane elektrilise abivahendi aku alati pärast sõitmist laadima! Akud vajavad regulaarset laadimist isegi siis, kui abivahendit pikemat aega ei kasutata. Vastasel korral võivad need lakata korralikult töötamast ning sellisel juhul tuleb aku uue vastu välja vahetada.

 

Kepid, kargud, ratasteta käimisraamid

Küünarkargud ja küünarkepid

 • Jälgi, et kummiotsa muster ei oleks liiga kulunud! Abivahend võib muutuda libedaks ja siis ei ole sellega enam turvaline liikuda.

 

Millal vajab abivahend hooldust?

Hooldamata abivahend ei täida hästi enda funktsiooni ning ei pruugi olla turvaline.

Vii enda liikumisabivahend hooldusesse, kui:

 • sellega on raske liikuda
 • pidurid ei tööta enam hästi
 • rattakummide muster on kulunud ja need on muutunud libedaks
 • ilma ratasteta abivahendil on kummiotsa muster kulunud ja see on muutunud libedaks
 • raamil esineb mõrasid
 • rattakodarad on lõdvad või katkised
 • aku ei tööta hästi

 

Too abivahend hooldusesse või remonti

Nii isiklikke kui meilt laenutatud invaabivahendeid saab tuua hooldusesse ja remonti kõikidesse ITAKi teeninduspunktidesse. Selleks võta ühendust endale lähima teeninduspunktiga või mine koos abivahendiga kohale. Vajadusel saab tehniku ka koju kutsuda – sellega kaasneb täiendav transporditasu.

Tartus, Jõhvis ja Narvas on kohapeal olemas abivahendi tehnikud. Väiksemate tööde korral võib abivahendi tagasi saada isegi tunni jooksul või samal päeval, olenevalt töö mahust ja tehniku ajalistest võimalustest. Kindluse ja mugavuse mõttes soovitame hoolduseks aja broneerida. Aeganõudvamate tööde puhul pakume hoolduse ajaks asendustoodet ning võtame ühendust niipea, kui remont on valmis.

Jõgeva, Põlva, Võru, Valga ja Viljandi teeninduspunktidesse pöördudes võib remont veidi kauem aega võtta, kuna keerulisemateks töödeks saadetakse abivahendid suurematesse teeninduspunktidesse. Ooteaja pärast pole aga põhjust muretseda, kuna hoolduse ajaks anname kliendile kasutada asendustoote või võimalusel vahetame remontivajava abivahendi uuema vastu välja.

 

Meilt laenutatud abivahendile on hooldus ja remont tasuta

ITAKist laenutatud abivahenditele on hooldus ja remont meie teeninduspunktides tasuta. Tehnikut saab ka koju kutsuda, kuid sellisel juhul lisandub kokkuleppeline transporditasu.

Kui laenutatud abivahend on juba pikalt kasutusel olnud, kulunud ja ei täida enam hästi oma funktsiooni, on võimalik see tasuta välja vahetada uuema ja turvalisema vastu.

Isikliku abivahendi remont on tasuline ning selle hind sõltub konkreetsest tööst.

 

Vajad tehnilist nõu?

Kui sul on enda abivahendi tehnilise seisukorra või varuosade kohta küsimusi, võta ühendust meie abivahendi tehnikutega.

Pesukaitsmed-meestele.jpg

03/07/2017 0

Põiepidamatuse probleem on meeste seas tegelikult väga levinud – iga kümnes mees kannatab mingil eluperioodil uriinipidamatuse all ning sellega seoses võivad vajada spetsiaalseid abivahendeid.

Meeste uriinipidamatusel võib olla mitmeid põhjuseid, kuid üks levinumaid on suurenenud eesnääre. Kõige sagedamalt esinev uriinipidamatuse sümptom on pidev tilkumine. Mehed võivad vajada spetsiaalseid sidemeid vanuse kasvades ning ajutiselt ka pärast eesnäärme lõikust. Uriinipidamatusel on meeste elukvaliteedile suur mõju ning on oluline, et pidamatuse korral kasutatakse spetsiaalselt selleks mõeldud sidemeid. Meeste uriinipidamatuse sidemed on diskreetsed, lasevad õhku läbi ning hoiavad eemal ka ebameeldiva lõhna.

Meestele mõeldud uriinipidamatuse sidemeid on erinevaid

Väiksema uriinipidamatuse kaitseks sobivad õhemad pesukaitsed. Õhuke ja musta värvi side Tena Men Level 0 on väga diskreetne ning kaitseb kindlalt tilkade ja juhuslike lekete eest. Suurema uriinipidamatuse korral on hea kasutada suurema imavusega sidemeid. Spetsiaalselt meestele on loodud ka imav aluspesu, mis näeb välja ja on ka kandmisel nagu tavaline aluspesu.

Meeste diskreetne hügieeniside      Meeste õhuke pesukaitse      Meeste imavad püksid

Õhuke ja diskreetne pesukaitse          Suurema imavusega side                 Imavad püksid

Miks on oluline kasutada spetsiaalseid uriinipidamatuse sidemeid?

Meeste sidemete kuju on mõeldud just spetsiaalselt meeste keha jaoks. Sidemed on diskreetsed ning ei ole riiete all märgatavad. Uriinipidamatuse sidemetel on kleepriba, mis kinnitab sideme kindlalt aluspesu külge, nii et saate muretult oma toimetusi jätkata. Paljud sidemed on pakitud mugavalt ühekaupa, mis muudab nende kaasaskandmise ja äraviskamise diskreetseks.

Anatoomilise kujuga side järgib kehakontuure ja liibub kindlalt keha vastu, tagades terveks päevaks mugava, kuiva ning kindla enesetunde.

URIINIPIDAMATUSE SIDEMED-DISKREETNE JA MUGAV LAHENDUS MEESTELE!

Riikliku soodustuse leiate infot siit!

Erinevate toodetega saab tutvuda e-poes või teeninduspunktides.

 

Fotolia_65493628_M-1024x682.jpg

03/07/2017 0

Puusaliigese vahetuse operatsiooniks tuleks põhjalikult valmistuda. Erinevad abivahendid aitavad muuta taastumisprotsessi peale operatsiooni turvaliseks ja mugavaks.

Küünarkargud aitavad hoida tasakaalu

Kunstliigesega käima õppimiseks ja taastusraviks on esimesena tarvis küünarkarke või kaenlaaluseid karke. Karkudega käimine võib olla vajalik kuni kuue nädala vältel. Küünarkarkude pikkus on reguleeritav vastavalt kasutaja pikkusele ning selle otsas on naturaalsest kummist otsik, mis on libisemisvastane ja lihtsasti vahetatav. Karkudega kõndimise täpsed juhised annab arst või füsioterapeut. Küünarkarke on võimalik nii osta kui ka laenutada.

Küünarkargud pehme käepidemega

Wc poti kõrgendus vähendab koormust istumisel

Peale puusaliigese operatsiooni on kindlasti vajalik ka WC poti kõrgendus. WC kõrgendus aitab vältida liiga madalale istumist. WC kõrgendusi on lihtne paigaldada ning need sobivad kõikidele tualetipottidele. WC kõrgendus koos käetugedega pakub lisatuge tualetitoimingutel. Potikõrgenduse käetoed on üldjuhul ülestõstetavad ja vajadusel eemaldatavad.

WC kõrgendus käepidemetega

Dušitool/vanniiste tagab turvalisuse pesemisel

Operatsioonijärgse taastusravi ajal on soovitav pesemistoiminguid teha istuvas asendis. See on oluline, et vähendada kukkumisriski ning ohtu kunstliigesele.  Kui kodus on dušinurk, siis tuleks pesemisel kasutada spetsiaalset dušitooli. Dušitooli kõrgust saab kergesti reguleerida, see on kerge ning lihtsasti puhastatav. Vannis pesemiseks on hea kasutada vanniistet. Vanniistet saab paigaldada nii vanni sisse kui ka äärele. Seljatoega vanniistmed muudavad pesemistoimingud veelgi turvalisemaks.

dušiiste pikliku käepidemega

Sukajalgatõmbaja väldib liigset painutust

Puusaliigese operatsiooni järgselt võib vaja minna ka abivahendit, mis abistaks sukkade ja sokkide jalgapanekul. Sokke on väga mugav jalga panna just selle spetsiaalse abivahendi abil. Sukajalgatõmbajal on kitsenev jalaosa ning abivahend on hõõrdumist vähendavast materjalist. Soki panemine abivahendile on lihtne ning jalg libiseb materjalil sujuvalt. Sukajalgatõmbaja väldib puusaliigese liigset painutust ning ühtlasi vähendab ka kukkumisohtu sokkide jalgapanemisel.

Sokkide jalgatõmbaja

Haarats aitab ulatuda esemeteni

Puusaliigese vahetamise järgselt tuleks vältida madalale kummardumist ja kõrgele küünitamist. Haaratsi abil ulatute ka maas või kõrgel olevate esemeteni. Haaratsi pöörlev pea võimaldab asju haarata ilma rannet pingutamata. Haaratsi tugev konstruktsioon muudab selle vastupidavaks ning võimaldab tõsta ka raskemaid esemeid. Lisaks on strateegilised kohad kollase värvusega, et ka vaegnägijatel oleks lihtsam esemeid haarata.

Haarats esemete haaramiseks

Riikliku soodustuse kohta lugege infot siit!

Kõiki abivahendeid saab osta mugavalt meie veebipoest või teenindupunktidest.

OÜ ITAK

Ringtee 1, Tartu
Faks: 737 0097
Reg nr.: 10240389
a/a: EE072200221005106296 Swedbank

KMK nr.: EE100660638

© 2017 ITAK OÜ KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD

Krudin