Chat with us, powered by LiveChat

Kuidas valida sobiv jalutuskepp?

03/07/2017 0
Fotolia_64420003_S.jpg

Oletame, et sinu arst on sul soovitanud kasutada jalutuskeppi, et hoida kõndimisel tasakaalu, vältida kukkumisi ja liikuda mugavamalt. Kuidas valida välja just selline jalutuskepp, mis sinule sobib? Loe lähemalt, millele jalutuskepi valimisel tähelepanu pöörata.

1. KÄEPIDE OLGU MUGAV 

Jalutuskepi käepidemeid on erineva kuju ja materjaliga. Valik tuleks teha aga selle järgi, mis tundub käes kõige mugavam. Käepideme valik lähtub üldiselt inimese enda eelistusest. Kui tegemist on käe vigastusega või kui sõrmede töö on häiritud, peaks arvestama ka arsti või füsioterapeudi soovitustega valida mõni spetsiaalne käepideme tüüp.

Tuimus või valu käes ja sõrmedes on ohumärgiks, et käepide ei ole sulle sobilik. Katseta enne jalutuskepi ostmist erinevaid käepidemeid, et leida just endale sobiv.         

2. KUMMIOTSIK PEAB OLEMA TERVE JA PEHME

Kummiots on jalutuskepile nagu rehvid autole: see peab olema töökorras ja  vastavuses kasutuskeskkonnaga. Veendu, et sinu jalutuskepi kummiots oleks terve ja pehme. Pragunenud, kulunud või jäigaks muutunud kummiots tuleks välja vahetada. Seda tuleks teha vähemalt iga viie aasta tagant, kuna vaid terve kummiots kaitseb sind libisemise eest.

3. VALI ENDA VAJADUSTELE SOBIV JALUTUSKEPP

Jalutuskeppe on olemas erinevat tüüpi. Näiteks on olemas kokkupandav jalutuskepp, mis võtab kokkupandult vähe ruumi ning mida on mugav kaasas kanda. Kokkupandava istmega jalutuskepp võimaldab kõndimisest väsides hetkeks istet võtta, olenemata sinu asukohast.

kokkupandav jalutuskeppIstmeplaadiga jalutuskepp

Enne jalutuskepi valimist mõtle läbi, kus ja kuidas kavatsed jalutuskeppi kasutama hakata, ning vali selleks otstarbeks sobiv mudel. Enne otsustamist proovi kindlasti järele, kas see sulle sobib.

4. JALUTUSKEPP PEAB OLEMA SOBIVA MÕÕDUGA

Enamasti on jalutuskepid reguleeritava pikkusega, kuid mitte kõik. Enne jalutuskepi ostmist tee kindlaks, kas see on sinule sobiva mõõduga. Kuidas leida sobiva mõõduga jalutuskepp?

  1. Küünarnukk peab olema mugavalt ja toetuma jalutuskepile 30° nurga all.
  2. Ranne peab ulatuma jalutuskepi ülemise otsani. Kui lased käe kõrvale lõdvalt rippuma, peaks jalutuskepi ülemine ots ulatuma randmeni.

Kui jalutuskepp on liiga pikk, kasutad sa rohkem jõudu jalutuskepi üles tõstmiseks ja sellega liikumiseks. Liiga lühike jalutuskepp võib põhjustada liigselt ühele küljele kaldumist ning häirida sinu tasakaalu.


KÜSI NÕU JALUTUSKEPPIDE KOHTA 

Kui vajad nõu sobiva jalutuskepi valimisel, võta julgesti meiega ühendust või pöördu endale lähimasse ITAKi teeninduspunkti.

Tel. 737 00 70
info@itak.ee


Jäta kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avaldata. Nõutud väljad on tähistatud *


Jälgi meid Facebookis

Facebook Pagelike Widget

OÜ ITAK

Ringtee 1, Tartu
Faks: 737 0097
Reg nr.: 10240389
a/a: EE072200221005106296 Swedbank

KMK nr.: EE100660638

© 2018 ITAK OÜ KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD

Highlight Content