Abivahendite loetelu uuendused alates 1. novembrist!

01.11.2023
Kodulehe-blogide-banner_900x626-01-1200x835.jpg

Abivahendite loetelu kaasajastamisega muutuvad osad tooted soodsamaks ja kättesaadavus kiiremaks!

Meil on hea meel, et abivahendite valdkonna teenuseosutajate ja erialaspetsialistide tagasisidele toetudes, viidi abivahendite loetelus läbi muudatused, mille eesmärk on tagada inimestele paremad võimalused abivahendite soetamisel ja üürimisel.

Kuna peamised uuendused hõlmavad ka abivahendite piirhindade ja piirlimiitide muudatusi, siis toob see kaasa ka meie klientidele soodsama lõpphinna! Samuti kaasajastatakse abivahendite loetelu tingimusi ning laiendatakse abivahendi tõendi väljakirjutamise õigusi ja abivahendi vajaduse tuvastajate ringi.

Muudatusted:

  • Mähkme kasutajale laiendatakse õigust osta lisatõendita ka aluslinu, pükse mähkmete fikseerimiseks ja pestavaid aluslinu, sest abivahendite kasutamise vajadus on otseselt seotud ühekordsete sidemete ja mähkmete kasutamisega (ISO-koodiga 09.30.24)
  • Hügieeniga seotud abivahendite sh mähkmete piirhindade uuendamine
  • Madratsite, sukajalgatõmbajate, tualettoolide ja elektriliste voodite piirhindade uuendamine

Piirhindade uuendamine (tõstmine) võimaldab abivajajail soetada soodsamalt vältimatult vajalikke abivahendeid, sest riiklikku soodustust arvestatakse kõrgemas ulatuses (suuremast piirhinnast). Nii väheneb kallima toote korral inimese omaosaluse suurus, sest senist piirhinda ületanud osa muutub väiksemaks.

  • Lasteabivahenditel nagu seisuraamid ja -toed, eriistmed ning toaraamid tõstetakse piirlimiiti seniselt ühelt tootelt kahele – sellega vähendatakse korduvate eritaotluste esitamise vajadust ning võimaldatakse abivahendi kasutamist erinevates keskkondades nagu näiteks kodu ja kool.
  • Õed saavad edaspidi kirjutada abivahendi tõendit välja lingtõstukitele ja voodilaudadele – võimaldab õdedel tegeleda ühe voodikeskse inimese abivahendi vajaduse tuvastamisega täies ulatuses.
  • Abivahendite loetellu lisati juukseproteesid inimestele, kel on juuste täieliku puudumise seisund (n: alopeetsia)

Abivahendite loetelu kaasajastamisega proovitakse tagada kõige kriitilisemate abivahendite kättesaadavus. Uuendused parandavad abivahendite kättesaadavust ning paljud, kes varem said vajaliku abivahendi erimenetluse kaudu, saavad seda nüüd tavakorras palju kiiremini.

Sotsiaalkaitseministri määrusega uuendatakse abivahendite loetelu alates 1. novembrist!

Vaata rohkem infot sotsiaalkindlustusameti kodulehelt: https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/uudised/sotsiaalministeerium-kaasajastab-abivahendite-loetelu 

ITAK OÜ

Anna meile tagasisidet

JÄLGI MEID SOTSIAALMEEDIAS

© 2024 ITAK OÜ KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD