Nipid, mille abil eaka vannituba turvalisemaks muuta

03.07.2017
Fotolia_78944558_M-1024x1024.jpg

Tualett ja vannituba võivad eaka inimese jaoks olla majapidamise kõige ohtlikumad kohad. Libedad põrandad, kõvad keraamilised pinnad ja kitsad nurgad muudavad liikumise keeruliseks ning seal võib kergesti kukkuda. Seepärast on väga oluline leida erinevaid viise, kuidas vähendada vannitoas ja tualetis võimalike õnnetuste tekkimise riski. Selles postituses toome välja mõned kasulikud abivahendid, mis aitavad eaka inimese vannitoatoimingud lihtsamaks ja turvalisemaks muuta.

1. PAIGALDA VANNITUPPA JA TUALETTI TUGIKÄEPIDEMED

Paljud eakad inimesed kasutavad tualetis ja vannitoas kinni haaramiseks soojendustoru või erinevaid vannitoas leiduvaid esemeid. Selle asemel oleks hea paigaldada tugikäepide, mis on turvalisem ja aitab tualetis ning vannitoas hoida tasakaalu ning madalalt istmelt kergemini tõusta. Tugikäepidemed sobivad eakatele, kellel on piisavalt jõudu, et hoida tugikäepidemest kinni nii liikudes kui ka seistes.

Tugikäepide võiks olla libisemisvastase kattega, seinast erinevat värvi (et seda paremini näha oleks) ning kindlasti tugevalt kinnitatud. Õigesse kohta paigaldatud tugikäepidemed võimaldavad vannitoas kindlamalt ja turvalisemalt liikuda.

tugikäepidemed-itak

2. ASETA VANNI JA DUŠIKABIINI LIBISEMISEVASTANE MATT

Tihti juhtuvad vannitoas õnnetused just vanni ja dušinurka sisenedes või sealt väljudes, kuna pinnad on libedad. Sellistel pindadel on soovitatav kasutada spetsiaalset libisemisvastast matti. Tihti astutakse mati asemel käterätile, kuid see võib kergesti alt ära libiseda. Libisemisvastane matt püsib aga kindlalt paigal ning vähendab libedust. Vanni põhja asetataval matil on nuppudega mitmetasandiline struktuur, millel on ühtlasi ka masseeriv toime.

Libisemisvastane matt dušinurgas või vannipõhjas aitab eakal inimesel tunda ennast vannitoimingutes kindlamalt ja turvalisemalt.

libisemisvastane matt

3. LISA DUŠINURKA DUŠITOOL 

Dušitool pakub stabiilsust neile, kellel on raskusi tasakaalu hoidmisega ning kellel pikalt püsti seismine on raskendatud. Dušitool võimaldab ennast mugavas ja turvalises asendis pesta. Dušitool on kaalult kerge ja seda on lihtne puhastada. Heal dušitoolil on all ka kummiotsikud, mis vähendavad kukkumise riski, ning selle kõrgus on lihtsasti reguleeritav.

etac dušitool

4. VANNI SISENEMISEL KASUTA TUGIKÄEPIDEMEGA VANNIASTET

Kui eakas inimene kasutab pesemistoiminguteks vanni, peab ta astuma üle kõrgest vanniäärest nii sisenemisel kui väljumisel. See võib olla raske ja ohtlik neile, kellel on probleeme tasakaaluga ja liikumine raskendatud. Turvalisuse tagamiseks on vanni siirdumisel hea kasutada käetoega vanniastet.  Tugikäepidemega vanniaste on reguleeritava raamiga ning seda saab kinnitada mõlemale poole vanni.

 vanniaste tugikäepidemega

 Mõned lisaideed turvalisuse suurendamiseks:

  • Puhasta oma vannituba ja tualetti regulaarselt.
  • Paiguta pesemisvahendid hästi kättesaadavasse kohta.
  • Võimalusel paigalda vannituppa telefon.
  • Tee kindlaks, et vannituba oleks hästi valgustatud.

KÜSI NÕU ABIVAHENDITE KOHTA

Tel. 737 00 70
info@itak.ee

ITAK OÜ

Anna meile tagasisidet

JÄLGI MEID SOTSIAALMEEDIAS

© 2024 ITAK OÜ KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD