Tarbatu Tervisepargi heategevusüritus „Esimese koolikella jooks“ 2018

19.09.2018
IMG_8893-–-koopia-1200x800.jpg

02.09.18 toimus juba teist aastat Tartu kesklinnas Tarbatu Tervisepargi heategevusüritus „Esimese koolikella jooks“ , millest võtsime meiegi osa ratastoolide tutvustamisega. Üritusel osalesid nii suuremad kui väiksemad jooksusõbrad. Annetustena kogutud osavõtutasuga toetati 10-aastast Maru, kes põeb lihasdüstroofiat ning vajab uut kergemat ratastooli ja ujumistreeninguid.

Jooksu korraldava Tarbatu Tervisepargi tegevjuhi Kadri Pilli sõnul on jätkuvalt heategevusjooksu juhtmõtteks „Aitame liikumispuudega lapsed KA sportima!“. Tema selgitusel on taolise heategevusliku kogupereürituse teine suurem eesmärk osutada avalikkuse tähelepanu sellele, et rehabilitatsioon ei ole sama mis sportimine. „Ka liikumispuudega lapsed ja noored soovivad proovida erinevaid spordialasid ja valida endale meelepärane harrastus, mis arendaks neid nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Seekord toetame ühe liikumispuudega lapse spordiharrastuse soovi – nimelt on Marul soov alustada ujumistreeningutega ning uue ja kergema ratastooliga saaks ta oma eakaaslastega paremini sammu pidada“, rääkis ta.

ITAK tutvustas üritusel ratastoole ning nendega liikumist. Inimesed said kohapeal proovida ratastooliga liikumist ja manööverdamist. Soovisime inimesi teadvustada, milline näeb välja liikumispuudega inimese ratastooliga liiklemine ning millised ootamatused võivad ette tulla.

Lisaks sellele oodati ettevõtteid osalema ratastoolirallis ning huvilis selleks ka jagus. Ratastoolidega läbiti 3-liikmeliste tiimidena takisturada. Raja läbimisel oli näha, et nii lihtne see ratastooliga liiklemine ei olegi, peab arvestama erinevate väljakutsetega, mis teel ees ootavad.

Õhtul loositi välja erinevaid auhindu osavõtjatele ning lõpetuseks esines Laura Põldvere koos tublide tantsijatega.

ITAK tänab meeleoluka päeva eest ja peakorraldajat Tarbatu Terviseparki üritusele uuesti kutsumast!

 

Üritusest lähemalt Tarbatu Tervisepargi kodulehel!

Tarbatu Tervisepargi GALERII

(fotograaf Ago Lempu)

ITAK OÜ

Anna meile tagasisidet

JÄLGI MEID SOTSIAALMEEDIAS

© 2024 ITAK OÜ KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD