Chat with us, powered by LiveChat

Rulaatorid

ISO kood: 12.06.06

Rulaator on ratastega käimisraam, mis parandab liikumisvõimet ja kõnnisooritust, aitab iseseisvalt kõndida nii toas kui õues. Rulaator on nelja rattaga kokkupandav kõndimise tugiraam, millel on esirattad varustatud piduritega ning sellega saab liikuda nii toas kui õues.

Rulaator on kasutaja jaoks toepinna laiendaja, seeläbi pakub kõndimisel stabiilsust, lihtsustab keharaskuse ülekandmist, mis on vajalik normaalsel kõnnil. Rulaator vähendab kukkumise riski.

Rulaator on abiks igapäevategevustes ja poeskäikudel. Tavaliselt on rulaatori raami külge kinnitatud korv, või asetseb ees alusplaat, kus saab hoida kotti/esemeid. Kõnnihäirega inimene, kellel on probleeme keha asendi kontrollimisega, häirunud on tasakaal ja  koordinatsioon, vajab kõndimisel rulaatori abi.

Rulaatorid on erineva rattasuurusega ning üldlaius ja istmeplaadi kõrgus on mudelitel erinev. Rulaatoril kohandadatakse käepideme kõrgused vastavalt kasutaja kehapikkusele. Ratastega tugiraami ehk rulaatori kõrgus on optimaalne siis, kui hoida käepidemetest nii, et kasutaja küünarliiges jääb painutusse 20-30 kraadi.

Rulaatoriga saab kõndida ka pikemaid vahemaid ja väsides on võimalik rulaatori istmel istudes puhata. Rulaatori saab kergesti kokku panna, et seda mugavalt transportida auto pagasiruumis või bussis.

Soodushinnaga:
Kõikides ITAKi teeninduspunktides abivahendi kaardi omanikele soodustus 40% (lapsele 50%, puudega lapsele 90%). NB! Soodustusega ostmiseks on vajalik kehtiv arstitõend ja isikliku abivahendi kaart.

Täishinnaga:
Rulaatorit saab osta täishinnaga kõikidest ITAKi teeninduspunktidest ning e-poest.

Rulaatori laenutamine

Rulaatorit saab laenutada kõikidest ITAKi teeninduspunktidest.
Rulaatori laenutamise täishind on 0,20-0,50 €/päev. NB! Täishinnaga laenutamiseks on vaja kaasa võtta isikut tõendav dokument.
Laenutamine soodustusega:

  • täiskasvanule: 0,18-0,24 €/päev

NB! Soodustusega laenutamiseks võta kaasa kehtiv arstitõend, isikliku abivahendi kaart ja puuet tõendav dokument.

Soetamise viis

,

Jälgi meid Facebookis

Facebook Pagelike Widget

OÜ ITAK

Ringtee 1, Tartu
Faks: 737 0097
Reg nr.: 10240389
a/a: EE072200221005106296 Swedbank

KMK nr.: EE100660638

© 2019 ITAK OÜ KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD

Highlight Content