Chat with us, powered by LiveChat

5 parimat abivahendit istumisasendi kohandamiseks ratastoolis

03/07/2017 0

Õige istumisasend ratastoolis on pikaajalise ratastoolikasutaja jaoks väga oluline. Õige istumisasend aitab pikalt istudes end mugavalt tunda ning vähendab vajadust tihti asendit muuta. Lisaks aitab õige istumisasend parandada töövõimet ning ära hoida deformatsioonide ja nahakahjustuste teket. Kuigi ratastool võib olla inimese vajaduste järgi kohandatud, võib istumisasendi parandamise jaoks vaja minna täiendavaid abivahendeid. Järgnevalt toome välja 5 kasulikku abivahendit, mis toetavad ratastooli kasutaja õiget istumisasendit.

1. SPETSIAALNE RATASTOOLIPADI 

Spetsiaalselt valitud ratastoolipadi aitab leida ratastooli kasutajale mugava ja stabiilse istumisasendi ning vältida nahakahjustuste teket. Lamatiste tekkimise oht ratastoolikasutajate hulgas on väga kõrge ning seetõttu on korralik istmepadi ratastoolis inimese jaoks hädavajalik.

ratastooli-padi-visco

2. JÄIK SELJATUGI AITAB ASENDIT KOHANDADA 

Jäik seljatugi tagab kasutajale pikema kasutamise korral mugava asendi. Seljatugi pakub ratastooli kasutajale erinevat toetust nii rindkere ala, kesk,- ja ülaosale, abaluudele ja õlgadele.  Suurem kehatüve toetus aitab igapäevatoimetustega paremini hakkama saada.

3. KÜLJETUGI JA KÜLJETOED

Kui seljatoest ei piisa ning inimene vajab lisatoetust, siis on võimalik lisada seljatoele erinevaid küljetugesid.

4. PEATUGI 

Harvem läheb istumisasendi kohandamisel vaja peatuge. Peatuge kasutatakse siis, kui inimesel on raskusi iseseisvalt pea hoidmisega või kui ei suudeta seda teha pikemat aega.

5. LISAPOLSTERDUSED 

Sügava nimmenõgususe või deformatsiooni korral võib vaja minna veel erinevaid lisapolsterdusi. Külgede ja nimmepiirkonna polsterdused võivad olla vajalikud ka siis, kui ratastooli seljatugi ei paku piisavat kohandusvõimalust.

NB! Ratastooli lisade puhul on oluline, et kasutajal saaks neid vajadusel kergesti eemaldada ja uuesti külge panna.


VÕTA ÜHENDUST FÜSIOTERAPEUDIGA

ITAKi tootevalikus on mitmeid erinevaid tooteid Kanada firmalt Dynamic, mille abil ratastooli kasutaja istumisasendit toetada. Kohandustega tegelevad meie füsioterapeudid ja tehnikud, kes lähtuvad kasutaja personaalsetest vajadustest.

Kui vajad abi ratastooli kohandamisega, võta ühendust ITAKi füsioterapeut Aili Lopmaniga. Aili nõustab kliente erinevates asukohtades üle Eesti.

Aili Lopman
Tel.737 00 96
konsultatsioon@itak.ee


VAATA ABIVAHENDEID


Jäta kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avaldata. Nõutud väljad on tähistatud *


Jälgi meid Facebookis

Facebook Pagelike Widget

OÜ ITAK

Ringtee 1, Tartu
Faks: 737 0097
Reg nr.: 10240389
a/a: EE072200221005106296 Swedbank

KMK nr.: EE100660638

© 2020 ITAK OÜ KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD

Highlight Content