5 parimat abivahendit istumisasendi kohandamiseks ratastoolis

03/07/2017 0
IMGP0835.jpg

Pikemaajaliste ratastooli kasutajate jaoks mängib funktsionaalselt õige istumisasend väga suurt rolli. Õige istumisasend aitab säilitada pikemaajalisel istumisel mugavust ning vähendab vajadust tihti asendit muuta. Lisaks sellele aitab õige istumisasend parandada töövõimet ning ära hoida deformatsioonide ja nahakahjustuste teket.

Lisaks kohandatud ratastoolile on väga olulised ka erinevad abivahendid, mis aitavad istumisasendit veelgi parandada.  Meie leiame, et kõige olulisem ja elementaarsem abivahend on:

 

Spetsiaalne ratastoolipadi

Spetsiaalselt valitud ratastoolipadi aitab leida ratastooli kasutajale mugava ja stabiilse istumisasendi ning vältida nahakahjustuste teket. Lamatiste tekkimise oht ratastoolikasutajate hulgas on väga kõrge ning seetõttu on ka korralik istmepadi ratastoolis inimeste jaoks hädavajalik.

 

Jäik seljatugi aitab asendit kohandada

Jäik seljatugi tagab kasutajale pikema kasutamise korral mugava asendi. Seljatugi pakub ratastooli kasutajale erinevat toetust nii rindkere ala, kesk,- ja ülaosale, abaluudele ja õlgadele.  Suurem kehatüve toetus aitab igapäevatoimetustega paremini ja mugavamalt hakkama saada.

 

Küljetugi/küljetoed

Kui seljatoest ei piisa ning inimene vajab lisatoetust, siis on võimalik lisada seljatoele erinevaid küljetugesid. Küljetoe kasutamine annab lisatoetuse erinevates ekstreemsetes olukordades või siis, kui seljatoe funktsionaalsuset ei piisa.

 

Peatugi

Harvem läheb istumisasendi kohandamisel vaja peatuge. Peatuge kasutatakse siis, kui inimesel on raskusi iseseisvalt pea hoidmisega või kui ei suudeta seda teha pikemat aega.

 

Lisapolsterdused

Sügava nimmenõgususe või deformatsiooni korral võib vaja minna veel erinevaid lisapolsterdusi. Külgede ja nimmepiirkonna polsterdused võivad olla vajalikud ka siis, kui ratastooli seljatugi ei paku piisavat kohandusvõimalust.

 

Ratastooli kasutaja jaoks mängib kindlasti olulist rolli kohanduste lihtsus.  On väga oluline, et hiljem oleks inimesel võimalik lisasid kergesti eemaldada ja vajadusel uuesti külge panna. Meie tootevalikus on lai valik Kanada firma Dynamic tooteid, millega on võimalik ratastooli kasutaja istumisasendit sobivalt kohandada. Kohandustega tegelevad meie spetsialistid, kes lähtuvad kasutaja funktsionaalsusest ja temalt saadud tagasisidest.

Kõikide toodetega saate tutvuda ITAKis, kus vajadusel aitavad kohandamisel ka meie füsioterapeut ja abivahendi tehnik.


Jäta kommentaar

Sinu e-maili aadressi ei avaldata. Nõutud väljad on tähistatud *


OÜ ITAK

Ringtee 1, Tartu
Faks: 737 0097
Reg nr.: 10240389
a/a: EE072200221005106296 Swedbank

KMK nr.: EE100660638

© 2017 ITAK OÜ KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD

Krudin