7 abivahendit, mis muudavad liikumispiiranguga inimese elu mugavamaks

16.07.2020
Screenshot-2020-07-21-at-11.36.26.png

ITAK- i meeskonna eesmärk on aidata terviseprobleemidega inimestel elada täisväärtuslikku elu, pakkudes oma klientidele läbi personaalse teeninduse sobivaid abivahendeid. Meie jaoks on oluline olla kursis kaasaegsete lahendustega, täiendada oma tootevalikut klientide vajadusi silmas pidades ning arendada oma professionaalsust abivahendite valdkonnas.

Toodete valik on päris suur ja sageli inimesed ei teagi, mis võimalusi on olemas, et igapäeva elu lihtsustada. Seekord soovime lähemalt tutvustada selliseid abivahendeid, mida võib tarvis minna, et ka erivajadusega inimesi aidata ilusa ilmaga õue suve nautima.

Madala tegevusvõimega inimest (madal lihasjõud, liigesprobleemid, halb tasakaal – raskused istumise ja seismise säilitamisega, liikumisprobleemid) saab aidata erinevate siirdumist lihtsustavate abivahenditega. Toome välja mõned abivahendid:

  1. „Stand-up“ tõstuk BLUE WAYUP – siirdumise abivahend, mis võimaldab patsiendil saavutada seismise asendi  (täieliku või osalise) aktiveerides kehatüve lihased. Jalatugede platvormi eemaldamisel on patsiendi jalad asetatud põrandale ja vahendit saab kasutada ka vähesel määral kõndimise abina. Tõstuki mehhaaniliselt  reguleeritav jalgade laius tagab ligipääsu patsiendile nii toolis kui ratastoolis, eemaldatav jalgade platvorm võimaldab seista või teha samme põrandal. 

 

2. Tõstuk SLK CARRY 185 PRO – tõstuk, mida on lihtne kasutada. Tootel on reguleeritav laotus toolidele ja ratastoolidele hõlpsaks ligipääsemiseks. Lisaks aitab see abivahend kaitsta hooldaja selga. Lisaks on saadaval erineva suurusega universaalsed tõstelingud.

3. Tõstuk SLK BLUE FLYER COMPACT – SLK Blue Flyer Compact on parameetritelt väiksem võrreldes SLK Carry 185 Pro-ga – hea kasutada kitsamates ruumides ning on sobivam väiksematele patsientidele ja lastele. Lingude hoidekaart on võimalik pöörata 360 kraadi. Valida on kahe erineva looga vahel, 2 või 4 kinnitusaasaga.

4. Tõstuki universaalne vanniling – tõstuki universaalne vanniling, mis on sobilik patsiendi ohutuks tõstmiseks tualettruumis pesemistoiminguteks.

5. Kandeiste – Swing-istme iste sobib ideaalselt inimeste kandmiseks treppidel. Abistajaid võib olla kaks, kuid aasade rohkus lubab kandmisel abistada kuni viiel inimesel. Toote puhul on oluline, et istujal peab olema kinnitatud vaagna- ja turvavöö.

6. Tugivööd – tugivöö on kasulik abivahend, mille abil lähedane saab tugivöö aasadest kinni hoides pakkuda kõnniraskustega inimesele lisatuge või kaasa aidata siirdumisel istumisasendist püsti. Suurepärane vahend liikumishäirega inimese abistamiseks voodi, ratastooli.

7. Libilinad – libilina on hea abivahend, mis aitab patsiendi asendit voodis kergesti muuta, sealjuures hooldajat liigselt koormamata. Libilina kasutamine aitab vähendada hõõrdumist keha survepunktidele ning ennetada lamatiste tekkimist. Näiteks Immedia MultiGlide on õhuke torujas libilina, mille pind on seest libe ja väljast haakuv. Väline pind kaetud veekindla kattega.

Täpsema info toodete kohta leiab meie e-poest! Lisaks on ITAKi teeninduspunktid esindatud 9 erinevas Eesti linnas. ITAKi Tartu esinduses (Ringtee 1) on kohapeal olemas ka füsioterapeut, kes aitab kliente alati nõuga! Broneeri aeg füsioterapeudi vastuvõtule siin!

Tervis algab meist endist!

 

Ilusat suve jätku soovides

ITAK-i meeskond

ITAK OÜ

Anna meile tagasisidet

JÄLGI MEID SOTSIAALMEEDIAS

© 2024 ITAK OÜ KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD