Fotonäitus: Ligipääsetavus

30.05.2023
Fotonaitus-01-1200x835.jpg

Eesti Puuetega Inimeste Koja (EPIKoda) fotonäitus rõhutab ligipääsetavuse tähtsust ning annab märku, et puudega inimeste olukord võib olla väga keeruline mistahes riigis.

Maikuu kolmandal neljapäeval tähistati ülemaailmset ligipääsetavuse päeva, mille eesmärk on tõsta teadlikkust ligipääsetavusest.

Eesti Puuetega Inimeste Koja näitus keskendub Afganistanis elavatele inimestele. Näituse fotod on jäädvustatud kolmes Afganistani provintsis (Kabulis, Mazar-e-Sharifis ja Bamyanis). Rohkem kui neli aastakümmet kestnud sõda on Afganistanis kaasa toonud suurel hulgal purustusi. Sõja ja riigi vaesuse tõttu on kasvanud märgatavalt puuetega inimeste osakaal. Afganistani puudega inimene on silmitsi mitmete sotsiaalsete tõketega ning jäänud ilma paljudest põhiõigustest. Sellest hoolimata püütakse näha lootuskiirt ja ületada igapäevaelu väljakutseid.

Tänu endisele puuetega inimeste aktivistile ja praegusele sõjapõgenikule Eestis, Ali Afzalile, jõudis fotonäitus EPIKojani. Fotode autor on fotoreporter, itaallane Giovanni Diffidenti.

Näituse piltidel on juurde kuvatud erinevad tõlked (kirjeldustõlge, eesti viipekeele tõlge, lihtsa keele tõlge ning fotonäituse kirjeldused on eesti, inglise ja vene keeles), mis aitavad kaasa sellele, et näitusest saavad osa väga erineva vajadusega inimesed.

Pildi keskmes, veidi paremal pool, on suurelt esiplaanil naine, näoga vaataja poole. Naisest on näha ainult ülakeha ja pea, ülejäänu jääb foto serva varju. Keha ja veidi vasakule kallutatud pea on mähitud musta kangasse. Tõmmu nägu on piklik, kõrgete põsesarnadega ja kõhn, mandlikujuliste pruunide silmadega. Lõug on toetatud käisest välja paistvale metallist ja plastist pulgakujulisele proteesile. Naine naeratab õrnalt ja salapäraselt, vaadates otse kaamerasse. Foto taust on lage, ühtlane, beež värv vasakul läheb sujuvalt üle halliks.

Allikas: https://epikoda.ee/afganistan/nickbakht

Näitust saab külastada 19. juunini Tallinnas aadressil Toompuiestee 10 ning on nähtav ka veebis: https://epikoda.ee/afganistan/!

Fotonäituse ligipääsetavuse tagamist aitasid toetada Soolise Võrdõiguslikkuse ja Võrdse Kohtlemise Volinik, Sotsiaalministeerium, ITAK ja Magnetic MRO AS.

ITAK OÜ

Anna meile tagasisidet

JÄLGI MEID SOTSIAALMEEDIAS

© 2024 ITAK OÜ KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD