Kompressioonsukkade ABC: valik ja hooldus

10.04.2024
Medi-kompressioonsukad-1200x675.jpg

Kui tunned jalgades väsimust või paistetust, võivad kompressioonsukad ja -põlvikud olla tõhus lahendus vaevuste leevendamiseks. Need tooted aitavad parandada vereringet ja vähendavad jalgades ebamugavustunnet. Järgnevas artiklis anname ülevaate, mida tuleks teada kompressioonsukkade soetamisel ja kuidas neid hooldada nii, et tagada nende optimaalne toimimine ja pikem kasutusiga.

Kompressioonsukad ja -põlvikud on mõeldud eelkõige inimestele, kellel esinevad jalgade veenilaienendid. Sageli on see vaid kosmeetiline probleem, kus säärtel ja/või reitel võib märgata peeneid kapillaarivõrgustikke või suuri looklevaid veene, mis ei tekita valu. Sellisel juhul võiks kaaluda esimese surveklassi kuuluvate kompressioonsukkade või -põlvikute kasutamist ning samuti on soovitatav konsulteerida arstiga.

Kuid kosmeetiline probleem võib süveneda ja muutuda krooniliseks venoosseks puudulikkuseks, mis vajab meditsiinilist ravi. Sellisel puhul kasutatakse konservatiivse ravina võimlemist, pikaajalise seismise/istumise vältimist, jalgade üles tõstmist ja kompressioonravi. Sobivaks surveks on vähemalt klass kaks, vajadusel võib arst määrata ka tugevama surveklassi.

ITAKIi kauplustes ja e-poes on saadaval lai valik Medi kompressioontooteid. Igapäevaseks kasutamiseks sobivad väga hästi meditsiinilise survega Duomed ja Duomed Smooth sukad ja põlvikud.

medi kompressioonsukad on saadaval ka avatud pöiaga

Neid on saadaval nii esimese kui teise klassi survega. Valida saab kahe värvi vahel, lisaks on olemas nii lahtise kui kinnise varbaga variandid. Duomedi teise surveklassi kompressioontooteid on seejuures võimalik osta soodustusega, kui selleks on väljastatud vastav digiretsept. Duomed Smooth tooted on võrreldes tavaliste ravisukkadega siledamad ja pehmemad ning näevad välja nagu tavalised sukad.

medi kompressioonpõlvikud

Reisipõlvikud

Kompressioonpõlvikuid võib vaja minna ka inimestel, kes reisivad palju. Tootesari Medi Travel Men ja Medi Travel Women on mõeldud inimestele, kellel pika istumise tõttu muutuvad jalad raskeks. Reisipõlvikud aitavad vähendada ka trombide tekke riski. Hea valiku reisipõlvikuid leiate ITAKi hästi varustatud kauplustest.

Kompressioontoote valimisel on oluline leida inimesele sobiv suurus ja vajalik kompressioon. Õige suka või põlviku leidmiseks tasub kindlsti pöörduda klienditeenindaja poole.

Kasutamine

Kompressioonsukad / põlvikud pannakse jalga hommikul, enne kui jalad tursuvad. Oluline on jälgida, et suka/põlviku sisse ei jääks ühtki volti. Kompressioontoode eemaldatakse õhtul, kui jalgadel liikumine on lõppenud. NB! Ravisukad/põlvikud koorivad nahka ja seetõttu on oluline õige nahahooldus (naha jaoks õrnad pesuvahendid, niisutavad kreemid).

Kompressioontoote surve on suurem alumises osas ja väheneb kõrgemale jõudes. Survega sukkasid ja põlvikuid võib olla raske jalga saada, eriti jalalaba osa. Üheks võimaluseks on soetada spetsiaalne suka jalgatõmbamise raam, mis võimaldab seda tegevust mugavamalt ja lihtsamalt sooritada. Tasub ka teada, et suka jalgatõmbamise raami saab soetada soodustusega, kuid selleks on vajalik arsti poolt väljastatud abivahendi tõend.

 

Kindlasti tuleb meeles pidada, et ravisukkade/põlvikute kandmine vajab harjumist. Esimestel päevadel tuleks eemaldada sukk/põlvik kui see hakkab tekitama valu või suurt ebamugavustunnet ja proovida järgmisel päeval uuesti. Ajapikku jalg harjub ja regulaarne kompressioonravi hakkab tulemusi andma. Sukkade pealepanemist aitavad. Kompressioonsukkade pealepanemiseks on loodud ka spetsiaalsed kindad, mis tagavad kindla haarde ja lihtsustavad sukkade peale tõmbamist.

Kompressioontoodete hooldamine

Sukki/põlvikuid võib pesta käsitsi või pesumasinas õrna pesutsükliga 30 või 40 °C kraadi juures. Pesuks sobib valgendusaineteta värviliste riiete pesemiseks mõeldud vahend. Kindlasti ei tohi kasutada pesupehmendajaid! Tooteid ei tohiks kuivatada päikese käes ja radiaatori või muu küttekeha peal.

Tooteid ei tohiks kuivatada päikese käes ja radiaatori või muu küttekeha peal.

ITAK OÜ

Anna meile tagasisidet

JÄLGI MEID SOTSIAALMEEDIAS

© 2024 ITAK OÜ KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD