Kuidas valida endale sobiv jalutuskepp?

10.01.2020
Fotolia.png

Jalutuskepp aitab kõndimisel hoida tasakaalu, vältida kukkumisi ja liikumisprobleemi korral mugavamalt liikuda. Kui arst on Sul soovitanud kasutada jalutuskeppi või kui tunned ise, et vajaksid liikumisel natuke abi, siis tekib küsimus, kuidas valida välja just selline jalutuskepp, mis Sinule sobib. Toome välja mõned punktid, millele jalutuskepi valimisel tähelepanu pöörata.

1. VALI ENDA VAJADUSTELE JA MAITSELE SOBIV JALUTUSKEPP

Jalutuskeppe on olemas erinevat tüüpi. Näiteks on olemas kokkupandav jalutuskepp, mis võtab kokkupandult vähe ruumi ning mida on mugav kaasas kanda. Kui oled pikka kasvu, siis on eraldi pikale inimesele mõeldud jalutuskepidEraldi on olemas ka paremale ja vasakule käele jalutuskepid. ITAKist leiad laial valikul erinevates värvides ja materjalidest tehtud jalutuskeppe. On nii klassikalisi pruune puidust jalutuskeppe, aga ka värvilisi metallist jalutuskeppe. Valiku jalutuskeppe leiad SIIT.

kokkupandav jalutuskepp

2. KÄEPIDE OLGU MUGAV 

Jalutuskepi käepidemeid on erineva kujuga ja erinevast materjalist. Valik tuleks teha aga selle järgi, mis tundub käes kõige mugavam. Käepideme valik lähtub üldiselt inimese enda eelistusest. Kui tegemist on käe vigastusega või kui sõrmede töö on häiritud, peaks arvestama ka arsti või füsioterapeudi soovitustega valida mõni spetsiaalne käepideme tüüp.

Tuimus või valu käes ja sõrmedes on ohumärgiks, et käepide ei ole sulle sobilik. Katseta enne jalutuskepi ostmist erinevaid käepidemeid, et leida just endale sobiv.  

3. JALUTUSKEPP PEAB OLEMA SOBIVAS MÕÕDUS

Enamasti on jalutuskepid reguleeritava pikkusega, kuid mitte kõik. Enne jalutuskepi ostmist tee kindlaks, kas see on sinule sobiva mõõduga. Kuidas leida sobiva mõõduga jalutuskepp?

  1. Küünarnukk peab olema mugavalt ja toetuma jalutuskepile 30° nurga all.
  2. Ranne peab ulatuma jalutuskepi ülemise otsani. Kui lased käe kõrvale lõdvalt rippuma, peaks jalutuskepi ülemine ots ulatuma randmeni.

Kui jalutuskepp on liiga pikk, pead sa kasutama rohkem jõudu jalutuskepi üles tõstmiseks ja sellega liikumiseks. Samuti on ranne ja küünarnukk ebasobivas asendis. Liiga lühike jalutuskepp võib põhjustada liigselt ühele küljele kaldumist ning häirida sinu tasakaalu.

4. KUMMIOTSIK PEAB OLEMA TERVE

Kummiots on jalutuskepile nagu rehvid autole: see peab olema töökorras ja  vastavuses kasutuskeskkonnaga. Veendu, et sinu jalutuskepi kummiots oleks terve. Pragunenud, kulunud või jäigaks muutunud kummiots tuleb välja vahetada, kuna vaid terve kummiots kaitseb sind libisemise ja sellest tuleneda võiva kukkumise eest. Kummiotsi on olemas erinevates värvides, nii leiad kindlasti endale sobiva, mis sobib hästi ka jalutuskepiga.

Talvisel ajal ära unusta jalutuskepil kasutada ka jääteravikku, mis kaitseb libisemise eest. Valiku erinevaid kummiotsi ja jääteravikke leiad SIIT.

Enne jalutuskepi valimist mõtle läbi, kus ja kuidas kavatsed jalutuskeppi kasutama hakata, ning vali selleks otstarbeks sobiv mudel. Enne otsustamist proovi kindlasti järele, kas see sulle sobib.

KÜSI NÕU JALUTUSKEPPIDE KOHTA 

Kui vajad nõu sobiva jalutuskepi valimisel, võta julgesti meiega ühendust või pöördu endale lähimasse ITAKi teeninduspunkti.

Tel: 737 00 70
info@itak.ee

ITAK OÜ

Anna meile tagasisidet

JÄLGI MEID SOTSIAALMEEDIAS

© 2024 ITAK OÜ KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD

Save Your Cart
Share Your Cart