5 abivahendit, millest on abi pärast puusaliigese vahetust

03.07.2017
Fotolia_65493628_M-1024x682.jpg

Puusaliigese vahetus raskendab mõneks ajaks liikumist ning seetõttu tuleks taastumise perioodiks ette valmistuda. Siin artiklis toome välja 5 kasulikku abivahendit, mis aitavad muuta puusaliigese vahetusest taastumise turvalisemaks ja mugavamaks. 


1. KÜÜNARKARGUD AITAVAD HOIDA TASAKAALU 

Kunstliigesega käima õppimiseks ja taastusraviks on esimesena tarvis küünarkarke või kaenlaaluseid karke. Karkudega käimine võib olla vajalik kuni kuue nädala vältel. Küünarkarkude pikkus on reguleeritav vastavalt kasutaja pikkusele ning selle otsas on naturaalsest kummist otsik, mis on libisemisvastane ja lihtsasti vahetatav. Karkudega kõndimise täpsed juhised annab arst või füsioterapeut. Küünarkarke on võimalik nii osta kui ka laenutada.

Küünarkargud pehme käepidemega

 Osta või laenuta küünarkargud.


2. WC-POTI KÕRGENDUS VÄHENDAB KOORMUST ISTUMISEL 

Pärast puusaliigese operatsiooni on kindlasti vajalik ka WC-poti kõrgendus. Potikõrgendus aitab vältida liiga madalale istumist ning käetoed pakuvad tualetitoimingutel lisatuge. Kõrgendusi on lihtne paigaldada ning need sobivad kõikidele tualetipottidele. Potikõrgenduse käetoed on üldjuhul ülestõstetavad ja vajadusel eemaldatavad.

Vaata potikõrgendusi ITAKi e-poes. 


3. DUŠITOOL TAGAB TURVALISUSE PESEMISEL 

Operatsioonijärgse taastusravi ajal on soovitatav pesemistoiminguid teha istuvas asendis. Niimoodi saab vähendada kukkumisriski ning ohtu kunstliigesele.  Kui kodus on dušinurk, siis tuleks pesemisel kasutada spetsiaalset dušitooli. Dušitool on kerge ja lihtsasti puhastatav ning selle kõrgust saab kergesti reguleerida. Vannis pesemiseks on hea kasutada vanniistet, mille saab paigaldada nii vanni sisse kui ka äärele. Seljatoega vanniistmed muudavad pesemistoimingud veelgi turvalisemaks.

Osta või laenuta dušitool.


4. SUKAJALGATÕMBAJA VÄLDIB LIIGSET PAINUTUST

Puusaliigese operatsiooni järgselt võib vaja minna ka abivahendit, mis abistaks sukkade ja sokkide jalgapanekul. Sukajalgatõmbaja väldib puusaliigese liigset painutust ning ühtlasi vähendab ka kukkumisohtu sokkide jalgapanemisel.

Sukajalgatõmbajal on kitsenev jalaosa ning abivahend on hõõrdumist vähendavast materjalist. Soki panemine abivahendile on lihtne ning jalg libiseb materjalil sujuvalt.

soki-ja-suka-jalgatombaja-etac

Vaata sukajalgatõmbajaid e-poes. 


5. HAARATS AITAB ULATUDA ESEMETENI

Puusaliigese vahetamise järgselt tuleks vältida madalale kummardumist ja kõrgele küünitamist. Haaratsi abil ulatud ka maas või kõrgel olevate esemeteni. Haaratsi pöörlev pea võimaldab asju haarata ilma rannet pingutamata. Haaratsi tugev konstruktsioon muudab selle vastupidavaks ning võimaldab tõsta ka raskemaid esemeid. Lisaks on strateegilised kohad kollase värvusega, et ka vaegnägijatel oleks lihtsam esemeid haarata.

haaramistangid-haarats

Vaata haaratseid e-poes.KUIDAS ABIVAHENDID ENDALE HANKIDA?

Kõiki artiklis välja toodud abivahendeid on võimalik endale soetada ITAKi teeninduspunktidest või meie e-poest.

Toodetele kehtib riiklik soodustus. Tutvu soodustingimustega siin.


VAATA TOOTEID E-POES

ITAK OÜ

Anna meile tagasisidet

JÄLGI MEID SOTSIAALMEEDIAS

© 2024 ITAK OÜ KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD