Tarbatu Tervisepargi heategevusüritus „Esimese koolikella jooks“

18.09.2017
IMG_8154-1200x800-1.jpg

31.08 toimus Tartu kesklinnas Tarbatu Tervisepargi heategevusüritus „Esimese koolikella jooks“ , millest võtsime meiegi osa ratastoolide tutvustamisega. Üritusel osalesid nii suuremad kui väiksemad jooksusõbrad. Annetustena kogutud osavõtutasuga toetatakse Tartusse liikumispuudega lastele ja noortele spordisaali rajamist ning spordihuviliste invatransporti sinna.

Jooksu korraldava Tarbatu Tervisepargi tegevjuhi Kadri Pilli sõnul oli heategevusjooksu juhtmõte „Aitame liikumispuudega lapsed KA sportima!“. Tema selgitusel on taolise heategevusliku kogupereürituse teine suurem eesmärk osutada avalikkuse tähelepanu sellele, et rehabilitatsioon ei ole sama mis sportimine. „Ka liikumispuudega lapsed ja noored soovivad proovida erinevaid spordialasid ja valida endale meelepärane harrastus, mis arendaks neid nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Tihti on see aga erinevatel põhjustel kas raskendatud või suisa võimatu,“ nentis ta.

ITAK tutvustas üritusel ratastoole ning nendega liikumist. Inimesed said kohapeal proovida ratastooliga liikumist, manööverdamist ning ka kallakust üles sõitmist. Soovisime inimesi teadvustada, milline näeb välja liikumispuudega inimese ratastooliga liiklemine ning millised ootamatused võivad ette tulla.

Lisaks sellele oodati ettevõtteid osalema ratastoolirallis ning huvilis selleks ka jagus. Meie ITAKi ratastoolidega läbiti 3-liikmeliste tiimidena takisturada. Raja läbimisel oli näha, et nii lihtne see ratastooliga liiklemine ei olegi, peab arvestama erinevate väljakutsetega, mis teel ees ootavad.

Õhtul loositi välja erinevaid auhindu osavõtjatele ning lõpetuseks esinesid Lauri Liiv ja Olav Ehala.

ITAK tänab meeldiva päeva eest ja peakorraldajat Tarbatu Terviseparki üritusele kutsumast!

 

Üritusest lähemalt Tarbatu Tervisepargi kodulehel!

Tarbatu Tervisepargi GALERII

ITAKi GALERII

ITAK OÜ

Anna meile tagasisidet

JÄLGI MEID SOTSIAALMEEDIAS

© 2024 ITAK OÜ KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD