Külmetuse korral on heaks abimeheks inhalaator

13.11.2020
Inhalaator-e1605255374592-1200x523.png

Inhalaator leevendab köha, nohu, allergia, kopsupõletiku ja hingamisteede haigustest tingitud sümptomeid.

Meditsiinilise sururõhuallikana töötav inhalaator eritab auru, mis tungib sügavamale hingamisteedesse, vedeldades sekreeti ja lihtsustab selle välja nuuskamist või köhimist. Inhalaatorist tulev aur on jahe ning turvaline ja niisutab limaskesta. Seeläbi väheneb hingamisteedes turse ja ärritus, tekitades parema enesetunde.

Soovi korral võib (destilleeritud) vee asemel lisada inhalaatorisse füsioloogilist lahust (soolalahust) ja veebaasil ravimeid. (Õlibaasil ravimid võivad ummistada aparaadi lisatarvikuid). Tõhusamaks toimeks aitab õige ravimi leida perearst. Kui tegemist on viirusliku haigusega, siis sobib kasutada ka lihtsalt soolalahust, et parandada enesetunnet ja hoida ära sümptomite süvenemist.

Inhalaatorit võivad kasutavad nii lapsed kui ka täiskasvanud. Laste puhul on inhalaator eriti tänuväärt abivahend, sest väikelapsed ei oska veel hästi nuusata.

Inhalaatoreid on erinevaid – kompressor, ultraheli- ja võrktehnoloogia inhalaator. Kompressoriga inhalaator on küll mürarikkam, kuid see-eest kõige tõhusam, sest jõuab sügavamale hingamisteedesse. Ultraheliinhalaatorid on vaiksed, kuid nende kasutamine on natukene tülikam, sest tuleb täita kahte erinevat kambrit (üks vee ja teine lahuse või ravimi jaoks). Võrktehnoloogiaga inhalaatorid on enamasti patareidega, kerged ja vaiksed. Tänu sellele on neid mugav kaasas kanda. Inhalaatorit võib kasutada mitu korda päevas, vastavalt enesetundele. Täiskasvanu puhul võiks üks tsükkel olla 5 kuni 10 minutit. Lapsed, kes ei jõua pikalt auru teha, võivad kasutada inhalaatorit kasvõi mõneminutiliste tsüklitena.

Inhalaatoreid saab osta nii ITAK-i esindustest kui ka e-poest.

ITAK-i valikus on olemas inhalaator kompressoriga, mis tagab kõige tõhusama tulemuse.

    • kiire ravimi jõudmine hingamisteedesse (2,5 ml 6 minutiga)
    • kõrge efektiivsus – 80 % ravimist transporditakse alla 5 mikroni suuruste osakestena (aerosoolina), mis on piisav, et jõuda kopsudeni
    • vähene ravimi jääkmaht (0,5 ml)

Inhalaatorile tuleb juurde osta spetsiaalne inhalatsioonikomplekt erinevas suuruses huulikute (hea köha korral) ja maskidega.

Samuti pakub ITAK oma klientidele võimalust inhalaatoreid kohapeal laenutada.

Kui on soov seadet kõigepealt katsetada, siis on hea võimalus läheneva talve ja külmetushaiguste sagenemise perioodil inhalaator laenutada!

Inhalaatori laenutamine ITAK-i teeninduspunktidest üle Eesti:

  • Laenutamise täishind on 0,45 € kalendripäev. Selleks võta kaasa isikut tõendav dokument! (rendilepingu koostamiseks)
  • Laenutamine toimub kuupõhise arvestuse põhjal, kuid soovi korral võib inhalaatori ka varem tagasi tuua ning juba tasutud summa tagastatakse.
  • Inhalaatori laenutamisel tuleb juurde osta maskide komplekt.
  • Laenutamisel lisandub tagatisraha (32 €), mis tagastatakse laenutamise lõppedes.

ITAK-ist saab juurde osta ka 100 % naturaalset füsioloogilist lahust.

ITAK OÜ

Anna meile tagasisidet

JÄLGI MEID SOTSIAALMEEDIAS

© 2024 ITAK OÜ KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD