ITAK aitab eakate igapäevaelu turvalisemaks muuta

19.10.2020
Tartu-1200x800.jpg

Abivahendikeskus ITAK aitab koos heaolumeistritega eakate igapäevaelu turvalisemaks muuta

Käesoleva aasta kevadest tegutsevad Tartu linnas heaolumeistrid, kes aitavad eakaid igapäevastes toimingutes ja muudavad nende kodust keskkonda turvalisemaks. Abivahendikeskus ITAK on samuti selle toreda projektiga seotud, sest koostöös Tartu linnavalitsusega käime vajadusel koos heaolumeistritega abivajajate kodudes ning aitame eakatel valida välja neile kõige paremini sobiva abivahendi. Miks tasub heaolumeistri külaskäiguga ühendada ka ITAKi spetsialisti nõustamine? Järgnevalt toome välja mõned head põhjused:

  • Juhendame sind või sinu lähedast abivahendi valikul.
  • Õpetame abivahendeid õigesti kasutama.
  • Soovitame lihtsamate juhtumite puhul sobivaid abivahendeid, nagu näiteks kargud või küünarkepid.
  • Juhendame soodustusega abivahendi ostmise või laenutamisega.
  • Oskame soovitada ka teisi igapäevaelu mugavamaks tegevaid abivahendeid ja tooteid, mis on seotud näiteks liikumise, põetuse, kehahoolduse või taastusraviga.
  • Õige abivahendi aitavad leida pikaajaliste kogemustega ITAKi füsioterapeudid ja abivahendi spetsialistid, samuti tehakse abivahendi vajaduse ja sobivuse hindamisel koostööd teiste asutuste vastavate spetsialistidega.

Seega on heaolumeistri tasuta teenus koos ITAKi spetsialisti nõustamisega hea võimalus muuta enda või oma vanemaealise lähedase elu mugavamaks ning elukeskkond turvalisemaks.

Mida täpsemalt heaolumeistrite teenus endast kujutab?

Tartu linnavalitsuse pressiteates on nimetatud teenuse kohta kirjutatud järgnevat:

“Projekti “Tartlaste hoolduskoormuse vähendamine (abimees)” raames hakkas Tartu linn pakkuma eakatele uut, Eestis ainulaadset teenust. Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonnas tööd alustanud heaolumeistrid käivad abikutsungile reageerides vanemaealisi tartlasi nende kodudes abistamas. Teenus on eakatele tasuta.
Heaolumeistrid hindavad kodu ohutust, teevad ettepanekuid selle turvalisemaks muutmiseks, paigaldavad toimetulekut parandavaid abivahendeid (nt käsipuud) ning nõustavad inimest ja tema lähedasi elukorralduslikes küsimustes. Vajadusel suhtlevad nad hoolekandespetsialistide, hoolduskoordinaatori, perearstide, kiirabi, päästeameti ja teiste ametitega, et pakkuda inimesele vajalikku abi ning anda juhtum üle vastavale spetsialistile.”

Pikemalt saab lugeda heaolumeistrite tegevuse kohta Tartu linnavalitusse pressiteatest: https://tartu.ee/et/uudised/tartu-eakaid-abistavad-nende-kodudes-heaolumeistrid

Tervis algab meist endist!

ITAK-i meeskond

ITAK OÜ

Anna meile tagasisidet

JÄLGI MEID SOTSIAALMEEDIAS

© 2024 ITAK OÜ KÕIK ÕIGUSED KAITSTUD